Kim jest trener biznesu?

Kim jest trener biznesu?

Coaching

W ostatnich latach słowo coaching odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Często niesłusznie używane jako synonim szkolenia, doradztwa czy też nowej metody terapii. Prawdą będzie, że dobrze prowadzony coaching może być odpowiedzią na wyzwania z życia zawodowego oraz osobistego. U jego podstaw musi być zmiana klienta i jego chęci. Bez tego elementu proces wydaje się być pozbawiony sensu.

Coach

Coach to specjalista, który będzie w stanie pokazać swoje ukończone kursy i szkolenia i dzięki temu rzeczywiście spełni nasze oczekiwania. Ważne jest również, by był w stanie wykazać się wykształceniem, które da mu umiejętność pracy z człowiekiem. Niezmiernie ważne będzie również mieć świadomość i wiedze, gdy chodzi o podjęcie decyzji czy trudność z jaką klient będzie przychodził do pracy, czy powinno się go oczywiście kierować również do innego specjalisty.

Trener nie może doradzać czy podawać gotowych recept. On powinien klientom towarzyszyć w dotarciu do korzystnych rozwiązań, ale wspierać w odkrywaniu i rozwiązywaniu zasobów, które to będą umożliwiać.

Kim jest trener biznesu?

Zwykle osobą zamawiającą usługę trenera biznesu w tym układzie szef przełożony, który tego typu sesje traktuje jako inwestycje w pracownika. Często będzie się to wiązać z planowanym awansem. Tematy, które są podejmowane to również nowa rola czy też tożsamość zawodowa jaką można kreować. Dobrze prowadzony trening to tak naprawdę coś na kształt katalizatora, który będzie przyspieszał realizowanie nowych zadań przez pracowników.

Wykształcenie trenera biznesu

Biznes coaching

Biznes coaching to skuteczne narzędzie służącym rozwiązaniu umiejętności adaptacyjnych, zarządzenia firmą, konkretnym zespołem eksplorowanie zasobów klientów. Poznanie i doskonalenie swoich możliwości, zmiana nastawienia, zachowania, przekonania – te tematy zwykle pojawiają się na sesjach zawodowych.

Coaching to skuteczne i szybkie narzędzie służące klientowi do wprowadzenia zmian lub też osiągnięcia celu, który będzie konkretny. Należy jednak pamiętać, że nie będzie to tożsame z terapią czy szkoleniem, doradztwem czy tez mentoringiem. Warto oczywiście decydować na to co będzie nas rozwijać, ponieważ właśnie na tym powinno nam najbardziej zależeć. Dobrze wybierać takiego trenera, który będzie w stanie nam rzeczywiście skutecznie z nami pracować.

Mariusz Opaniuk

Redakcja psywojny.pl

Skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z branżą marketingową. Dzięki nam, praca w zespole będzie o wiele prostsza oraz będzie przynosić większe efekty.

Pokazujemy, że warto zainteresować się zawodem trenera biznesu oraz pokazujemy w jaki sposób stać się profesjonalistą w tej branży.

 

kontakt@psywojny.pl